Voorstel tot samenvoeging

Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund ("Het fuserende fonds") in het Janus Henderson Pan European Fund ("Het ontvangende fonds")

Informatie over fusies


  • De voorgestelde fusie van fondsen heeft tot doel een sterker aanbod van Europese aandelenfondsen voor aandeelhouders te creëren.
  • Voordelen: Mogelijkheden voor een gunstiger rendementsprofiel, een groter fonds met een toename van het beheerd vermogen, operationele efficiëntie en een beter platform voor toekomstige groei.
  • Aandeelhouders houden blootstelling aan Europese aandelen, met meer nadruk op grotere, gevestigde bedrijven en de flexibiliteit om te beleggen in middelgrote bedrijven.
  • Zowel het Samenvoegende Fonds als het Ontvangende Fonds hebben dezelfde risicocategorie: 4 van de 7. Beide fondsen beleggen hoofdzakelijk in Europese bedrijven en worden beheerd met een vergelijkbare regionale aandelenfocus. Meer informatie over het ontvangende fonds is te vinden in het prospectus en in de Essentiële-informatiedocumenten.
  • De fondsbeheerder van het Merging Fund is: Marc Schartz, CFA
  • De portefeuillebeheerders van het Ontvangende Fonds zijn: Marc Schartz, CFA en Robert Schramm-Fuchs

Wat u moet doen


Governance_4Columns_L2_Inverse

Als u instemt met het fusievoorstel en belegd wilt blijven, hoeft u geen actie te ondernemen. Uw bestaande aandelen worden op 19 november 2026 omgewisseld voor gelijkwaardige aandelen in het ontvangende fonds.

Notepad_Checklist_L2_Inverse

Als u niet tevreden bent met het fusievoorstel, kunt u overstappen naar een ander compartiment van het Janus Henderson Horizon Fund (indien beschikbaar) of uw belangen kosteloos terugkopen. Dit moet u vóór 13.00 uur CET op 13 november 2026 doen. Elke switch of verzilvering van uw aandelen kan gevolgen hebben voor uw fiscale situatie. Als u hierover twijfelt, vraag dan advies aan uw professionele adviseurs.

People_PathToGoal_L1_Inverse

Bepaalde beleggers in bepaalde jurisdicties zoals Singapore, Taiwan en Hongkong komen mogelijk niet in aanmerking om deel te nemen aan de Fusie. Nadere informatie vindt u in het gedeelte “Veelgestelde vragen” hieronder)

De waarde van een belegging en de inkomsten daaruit kunnen zowel dalen als stijgen en de kans bestaat dat u het oorspronkelijk belegde bedrag verliest. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst.

Schema


9 oktober

U ontvangt brieven van ons over de fusie

13 november

13.00 uur CET - Laatste moment voor transacties in aandelen in het fuserende fonds

16-19 november

Niet-handelsdagen voor het Over te nemen Fonds

19 november

De fusie wordt van kracht om 23:59 uur CET.

19 & 20 november

Niet-handelsdagen in het Ontvangende Fonds

23 november

Eerste handelsdag van nieuwe aandelen in het Verkrijgende Fonds na de Fusie

Veelgestelde vragen


Waarom wordt de fusie voorgesteld?

Creëren van een verbeterd voorstel voor een Europese aandelenstrategie voor aandeelhouders. De beleggingsbeheerder is ervan overtuigd dat de fusie kansen zal bieden voor een gunstiger prestatieprofiel*, en zal leiden tot een groter fonds met meer beheerd vermogen, wat naar verwachting zal zorgen voor operationele efficiëntie en een beter platform voor toekomstige groei ten behoeve van de Aandeelhouders. Door de Fusie krijgen Aandeelhouders ook toegang tot een beleggingsbenadering met een vergelijkbare focus op Europese aandelen, met een grotere nadruk op grotere, gevestigde Europese bedrijven en een blijvende flexibiliteit om in bedrijven met een middelhoge kapitalisatie te beleggen.

* De waarde van een belegging en de inkomsten daaruit kunnen zowel dalen als stijgen en de kans bestaat dat u het oorspronkelijk belegde bedrag verliest. In het verleden behaalde resultaten bieden geen garantie voor de toekomst.

Welke actie moet ik ondernemen?

Als u akkoord gaat met het fusievoorstel en belegd wilt blijven, hoeft u niets te doen. Uw bestaande aandelen worden op 19 november 2026 omgewisseld voor gelijkwaardige aandelen in het ontvangende fonds.

Indien u niet instemt met het voorstel tot fusie, kunt u uw participaties omzetten in een ander Janus Henderson Horizon-fonds (onder voorbehoud van beschikbaarheid) of uw participaties kostenloos laten terugkopen. Dit moet gebeuren vóór 13.00 uur CET op 13 november 2026. Elke switch of inkoop van uw aandelen kan gevolgen hebben voor uw belastingpositie. Raadpleeg bij twijfel uw adviseurs.

BELANGRIJKE INFORMATIE VOOR BELEGGERS IN HONGKONG, SINGAPORE EN TAIWAN

Het Ontvangend Fonds is niet geregistreerd voor openbare distributie in Hongkong, Singapore of Taiwan. Dit betekent dat u als onderdeel van de fusie niet automatisch kunt overstappen naar het Ontvangende Fonds.

U heeft twee opties vóór 13.00 uur CET op 13 november 2026:

  1. uw belegging zonder kosten overboeken naar een ander subfonds van het Janus Henderson Horizon Fund dat beschikbaar is in uw land van vestiging; of
  2. uw belegging, zonder aflossingskosten, in overeenstemming met de procedure uiteengezet in het prospectus.

Als u ons vóór de deadline geen instructie geeft, worden uw aandelen automatisch afgelost om 13.00 uur CET op 13 november 2026, zonder aflossingskosten. Dat komt omdat het overnemende fonds niet geregistreerd is voor openbare distributie in uw land van verblijf.

Wij moeten elke instructie voor switch of inkoop vóór 13.00 uur CET op 13 november 2026 hebben ontvangen. Als u verzoekt om van belegging te wisselen, vindt de omwisseling normaliter uiterlijk op de volgende Transactiedag plaats nadat wij uw opdracht hebben ontvangen.

Als u twijfelt over de te nemen stappen, raden we u aan advies in te winnen bij uw effectenmakelaar, bankmanager, advocaat, accountant, relatiebeheerder of andere professionele adviseur.

Waar kan ik meer informatie vinden?

De fusie zal worden opgenomen in het Prospectus, dat beschikbaar is op onze website, www.janushenderson.com, op of rond 19 november 2026.

Een kopie van het fusiegerelateerde certificaat dat door de bewaarder is uitgegeven (vereist volgens artikel 70 van de UCITS-wet), kunt u gratis verkrijgen bij de statutaire zetel van het bedrijf (78, Avenue de la Liberté, L-1930 Luxemburg, Groothertogdom Luxemburg).

Een kopie van het verslag van de onafhankelijke accountant, opgesteld door PricewaterhouseCoopers, Société coopérative, kan gratis op verzoek worden verkregen zodra het na de Fusie beschikbaar is.

Voor Zwitserse beleggers heeft FIRST INDEPENDENT FUND SERVICES LTD. Feldeggstrasse 12, 8008 Zürich is de Zwitserse vertegenwoordiger van het bedrijf. De uitbetalende instantie in Zwitserland is Banque Cantonale de Genève, gevestigd te Quai de l'Ile 17, 1204 Genève, Zwitserland. Het prospectus voor Zwitserland, de essentiële-informatiedocumenten, de statuten en de jaar- en halfjaarverslagen van de Vennootschap zijn kosteloos verkrijgbaar bij de Vertegenwoordiger in Zwitserland.

Voor Duitse beleggers is Janus Henderson Investors Europe S.A. de gemandateerde informatieverstrekker conform artikel 306a (1) van de Duitse wet op beleggingen (KAGB). Het relevante prospectus en de essentiële-informatiedocumenten voor verpakte retailbeleggingsproducten en op verzekeringen gebaseerde beleggingsproducten (PRIIP's-KID's), de oprichtingsakte en de statuten en de jaar- en halfjaarverslagen zijn verkrijgbaar op het adres van de maatschappelijke zetel (78, Avenue de la Liberté, L-1930 Luxemburg, Groothertogdom Luxemburg) kosteloos in schriftelijke vorm.

Voor Belgische beleggers is Janus Henderson Investors Europe S.A. de distributie-agent. De PRIIPs Essentiële-informatiedocumenten (EID's) (in het Engels en Frans), het Prospectus, de statuten en het jaarlijkse geauditeerde jaarverslag (in het Engels) van de Vennootschap kunnen gratis worden verkregen bij de statutaire zetel van de Vennootschap (78, Avenue de la Liberté, L-1930 Luxemburg, Groothertogdom Luxemburg) en de facilitätenagent.

Belangrijkste kenmerken van de fondsen
Productkenmerken Fuserende Fonds Ontvangende Fonds
Naam Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund Janus Henderson Pan European Fund
beheerd vermogen € 227.369.509
(per 30 juni 2026)
€ 1.207.117.326
(Per 30 juni 2026)
Gevestigd te Luxemburg Luxemburg
Status van de regelgeving ICBE 'S ICBE 'S
Vorm van een overkoepelend fonds Open-end overkoepelende beleggingsmaatschappij met variabel kapitaal, opgericht met beperkte aansprakelijkheid Open-end overkoepelende beleggingsmaatschappij met variabel kapitaal, opgericht met beperkte aansprakelijkheid
Dienstverleners
Onderneming Janus Henderson Horizon Fund Janus Henderson Fund
Beheermaatschappij Janus Henderson Investors Europe S.A. Janus Henderson Investors Europe S.A.
Beleggingsbeheerder Janus Henderson Investors UK Limited Janus Henderson Investors UK Limited
Administrateur BNP Paribas, filiaal in Luxemburg BNP Paribas, filiaal in Luxemburg
Depositary BNP Paribas, filiaal in Luxemburg BNP Paribas, filiaal in Luxemburg
Principal distributeurs Janus Henderson Investors UK Limited;
Janus Henderson Investors Europe S.A.
Janus Henderson Investors UK Limited;
Janus Henderson Investors Europe S.A.
Auditors PricewaterhouseCoopers, Société coopérative PricewaterhouseCoopers, Société coopérative
Juridische adviseurs Linklaters LLP Linklaters LLP
Beleggingsdoelstelling en beleggingsbeleid
Beleggingsdoelstelling Het Fonds wil op de lange termijn kapitaalgroei realiseren Het Fonds streeft naar het behalen van rendement uit een combinatie van inkomsten en kapitaalgroei op lange termijn (5 jaar of langer).
Beleggingsbeleid (belangrijke verschillen onderstreept in de kolom Ontvangend Fonds)

Het Fonds belegt ten minste 80% van het totale vermogen van het Fonds in aandelen of aan aandelen gerelateerde instrumenten van bedrijven die in Europa (inclusief het Verenigd Koninkrijk) gevestigd zijn of daar genoteerd zijn of, naar het oordeel van de Beleggingsbeheerder, het overgrote deel van hun inkomsten halen uit Europa (inclusief het Verenigd Koninkrijk).

Het Fonds belegt in bedrijven ongeacht de sector, met een middelgrote of grote marktkapitalisatie, maar met een sterke neiging naar bedrijven met een middelgrote kapitalisaties. Het Fonds mag beleggen in bedrijven van elke omvang, waaronder bedrijven met een kleinere kapitalisatie.

Aan aandelen verwante instrumenten kunnen aandelencertificaten betreffen.

Het Fonds kan gebruikmaken van derivaten (zoals futures, termijncontracten, opties en warrants) om het risico te verlagen en het Fonds efficiënter te beheren. Het gebruik van dergelijke instrumenten en technieken zal onder geen enkele omstandigheid ertoe leiden dat het Fonds afwijkt van zijn beleggingsbeleid.

Het Fonds kan tot 10% van zijn nettovermogen beleggen in special purpose acquisition companies (SPAC's).

Het Fonds mag voor treasurybeheer of voor defensieve doeleinden (zoals ongunstige marktomstandigheden) beleggen in:

  • investment grade-staatsobligaties en gerelateerde derivaten;
  • liquide middelen en geldmarktinstrumenten.

Het Fonds zal ten minste twee derde van zijn nettovermogen beleggen in aandelen of aandelengerelateerde instrumenten van:

  • bedrijven die hun hoofdkantoor hebben in Europa (inclusief het Verenigd Koninkrijk),
  • bedrijven die niet hun hoofdkantoor hebben in Europa, maar (i) een overwegend deel van hun bedrijfsactiviteiten uitvoeren in Europa (inclusief het Verenigd Koninkrijk), of (ii) houdstermaatschappijen zijn die overwegend eigenaar zijn van bedrijven met hoofdkantoor in Europa (inclusief het Verenigd Koninkrijk).

Het Fonds mag beleggen in bedrijven van elke omvang, waaronder bedrijven met een kleinere kapitalisatie, in welke sector dan ook.

Aan aandelen verwante instrumenten kunnen aandelencertificaten betreffen.

Het Fonds kan gebruikmaken van derivaten (zoals futures, termijncontracten, opties en warrants) om het risico te verlagen en het Fonds efficiënter te beheren. Het gebruik van dergelijke instrumenten en technieken zal onder geen enkele omstandigheid ertoe leiden dat het Fonds afwijkt van zijn beleggingsbeleid.

Het Fonds kan tot 10% van zijn nettovermogen beleggen in special purpose acquisition companies (SPAC's).

Het Fonds mag voor treasurybeheer of voor defensieve doeleinden (zoals ongunstige marktomstandigheden) beleggen in:

  • Investment Grade vastrentende instrumenten (zoals converteerbare obligaties, bedrijfsobligaties en staatsobligaties en hun bijbehorende derivateninvesteringen); en
  • Geldmarktinstrumenten, waarbij de portefeuille contanten of schatkistpapier kan aanhouden in afwachting van herbelegging.
Beleggingsstrategie De Beleggingsbeheerder streeft ernaar bedrijven te identificeren met een verborgen kwaliteit door zich te richten op bedrijfswinstgevendheid en de efficiëntie waarmee het kapitaal wordt ingezet. Het Fonds kan beleggen in bedrijven van elke omvang, maar heeft een sterke voorkeur voor bedrijven van een middelgrote omvang, omdat deze vaak actief zijn in aantrekkelijke niches, de potentie hebben om te groeien, of mogelijk in de toekomst een overnamekandidaat kunnen worden. De Beleggingsbeheerder hanteert een langetermijnvisie en kijkt verder dan kortetermijngegevens, en het risicobeheerproces is gericht op het identificeren van de risico's van de bedrijven en sectoren waarin het Fonds een positie kan innemen, en niet van de bredere markt. De beleggingsbeheerder probeert te anticiperen op factoren die verandering kunnen veroorzaken binnen bedrijven en sectoren, op basis van fundamenteel onderzoek en gedachte-uitwisseling, om zo een portefeuille samen te stellen met grote bedrijven, aangevuld met kansen bij middelgrote bedrijven, die de potentie hebben om de totale rendementen van het Fonds te verbeteren. Kleine bedrijven vormen doorgaans geen belangrijk speerpunt voor de portefeuille.
Prestatiedoel De MSCI Europe NR na aftrek van kosten over een periode van 5 jaar overtreffen. N.v.t.
Morningstar-sector Morningstar Europe Large-Cap Blend Equity Morningstar Europe Large-Cap Blend Equity
Actief vermogensbeheer en het gebruik van benchmarks Het fonds wordt actief beheerd met referentie aan de MSCI Europe NR, die breed representatief is voor de bedrijven waarin het kan beleggen, aangezien dit de basis vormt voor het prestatiestreven van het fonds en het niveau waarboven prestatiecommissies in rekening kunnen worden gebracht (indien van toepassing). De beleggingsbeheerder heeft de discretie om beleggingen voor het fonds te kiezen met wegingen die verschillen van de index of helemaal niet in de index zijn opgenomen, maar soms belegt het fonds in beleggingen die vergelijkbaar zijn met die van de index. Het Fonds wordt actief beheerd ten opzichte van de MSCI Europe Index, die in grote lijnen representatief is voor de bedrijven waarin het kan beleggen, omdat dit een nuttige vergelijkingsmaatstaf kan zijn voor het beoordelen van de prestaties van het Fonds. De beleggingsbeheerder heeft de discretie om beleggingen te kiezen voor het Fonds met wegingen die afwijken van de index of die niet in de index zijn opgenomen. Afhankelijk van de heersende marktomstandigheden kan de portefeuille van het fonds verschuiven tussen 'high conviction' (waarbij de beleggingsbeheerder aanzienlijk risico neemt ten opzichte van de index) en een voorzichtiger standpunt. Dit betekent dat de prestaties van het Fonds soms aanzienlijk kunnen verschillen van die van de index, terwijl het Fonds op andere momenten meer in lijn kan liggen met de index.
Berekening Globale exposure Verbintenissenbenadering Verbintenissenbenadering
Effectenleningen Max: 30%
Verwacht: 20%
Max: 30%
Verwacht: 20%
SFDR-classificatie Artikel 8 Artikel 8
Milieu- en sociale kenmerken (belangrijke verschillen onderstreept in de kolom Ontvangende fonds) Het Fonds promoot de beperking van de klimaatverandering en wil emittenten met een hoge koolstofintensiteit en zonder geloofwaardige transitiestrategie vermijden. Het Fonds streeft er ook naar investeringen in bepaalde activiteiten die schade kunnen toebrengen aan de gezondheid en het welzijn van de mens te vermijden door bindende uitsluitingen toe te passen en bevordert de steun voor de UNGC-beginselen (die betrekking hebben op zaken als mensenrechten, arbeid, corruptie en milieuvervuiling). Daarnaast belegt het Fonds minimaal 10 procent van het vermogen in duurzame beleggingen. Het Fonds gebruikt geen referentiebenchmark om de milieu- of maatschappelijke kenmerken te bereiken. Het Fonds promoot de beperking van de klimaatverandering en het vermijden van emittenten met een hoge koolstofintensiteit die geen geloofwaardige transitiestrategie hebben op basis van de eigen methodologie van de Beleggingsbeheerder en die niet voldoen aan de alternatieve criteria van de Beleggingsbeheerder wat betreft ESG-rating. Het Fonds streeft er ook naar investeringen in bepaalde activiteiten die schade kunnen toebrengen aan de gezondheid en het welzijn van de mens te vermijden door bindende uitsluitingen toe te passen en bevordert de steun voor de UNGC-beginselen (die betrekking hebben op zaken als mensenrechten, arbeid, corruptie en milieuvervuiling). Het Fonds maakt geen gebruik van een referentiebenchmark om de milieu- of maatschappelijke kenmerken te bereiken. Daarnaast belegt het Fonds minimaal 10 procent van het vermogen in duurzame beleggingen.
Duurzaamheidskenmerken (belangrijkste verschillen onderstreept in de kolom 'Ontvangende fonds')
  • Koolstof – Koolstofintensiteit Scope 1&2 -
    Dit vertegenwoordigt de meest recent gerapporteerde of geschatte Scope 1 + Scope 2 broeikasgasemissies van het bedrijf, genormaliseerd op basis van de omzet, waardoor vergelijking tussen bedrijven van verschillende groottes mogelijk is.
  • Percentage emittenten in de portefeuille waarvan is vastgesteld dat zij een geloofwaardige transitiestrategie hebben in overeenstemming met de eigen methodologie van de beleggingsbeheerder.
  • ESG-uitsluitingsscreenings – zie “Wat zijn de bindende elementen van de beleggingsstrategie die wordt gebruikt om de beleggingen te selecteren om elk van de ecologische of sociale kenmerken te bereiken die door dit financiële product worden gepromoot?” hieronder voor meer informatie over de uitsluitingen.
  • Aantal emittenten met de UNGC-status ‘fail’
  • Koolstof – Koolstofintensiteit Scope 1&2 -
    Dit vertegenwoordigt de meest recent gerapporteerde of geschatte Scope 1 + Scope 2 broeikasgasemissies van het bedrijf, genormaliseerd op basis van de omzet, waardoor vergelijking tussen bedrijven van verschillende groottes mogelijk is.
  • Het percentage emittenten binnen de portefeuille waarvan is vastgesteld dat zij een geloofwaardige overgangsstrategie hebben overeenkomstig de eigen methodologie van de Beleggingsbeheerder of voldoen aan de alternatieve criteria van de Beleggingsbeheerder inzake ESG-rating.
  • ESG-uitsluitingsscreenings – zie “Wat zijn de bindende elementen van de beleggingsstrategie die wordt gebruikt om de beleggingen te selecteren om elk van de ecologische of sociale kenmerken te bereiken die door dit financiële product worden gepromoot?” hieronder voor meer informatie over de uitsluitingen.
  • Aantal emittenten met de UNGC-status ‘fail’
ESG-bindende criteria (belangrijkste verschillen zijn onderstreept in de kolom 'ontvangend fonds') Emittenten zijn uitgesloten als zij meer dan
  • 10% van hun inkomsten halen uit de winning van teerzanden, Arctische olie en gas, thermische kolen en elektriciteitsopwekking, palmolie of tabak.
  • De Beleggingsbeheerder zal alleen beleggen of blijven beleggen in emittenten die de UNGC-principes schenden als hij vaststelt dat deze op koers liggen om te verbeteren. In dat geval zal de Beleggingsbeheerder met deze emittenten in gesprek gaan gedurende een periode van 24 maanden vanaf een “fail”-rating. Als de emittent na deze periode de UNGC-principes nog steeds niet naleeft, zal de Beleggingsbeheerder desinvesteringen doen en zullen er screenings worden toegepast om de emittent uit te sluiten.
  • Bedrijfsbrede uitsluitingsbeleid, dat controversiële wapens omvat.
  • De beleggingsbeheerder kan beleggen in emittenten met een hoge koolstofintensiteit1 (afgezien van die die hierboven worden uitgesloten) als die op basis van zijn eigen, hierna toegelichte methodologie vaststelt dat die emittenten over een geloofwaardige transitiestrategie beschikken.
  • Overeenkomstig de eigen methodologie van de beleggingsbeheerder wordt een transitiestrategie van een onderneming slechts geloofwaardig geacht als die minstens een van de volgende elementen bevat:
    • Een wetenschappelijk onderbouwde emissiedoelstelling of een geverifieerde toezegging om een wetenschappelijk onderbouwde emissiedoelstelling vast te stellen (goedgekeurd of geverifieerd door SBT (https://sciencebasedtargets.org of gelijkwaardig); of
    • In het specifieke geval van de luchtvaartsector, aanzienlijke investeringen in de vliegtuigvloot om de koolstofuitstoot terug te dringen (dus met het oog op een jongere vloot dan gemiddeld); of
    • het engagement om 30% van de toekomstige bruto-investeringen en/of zijn onderzoek en ontwikkeling toe te wijzen aan projecten die gericht zijn op duurzaamheid, in overeenstemming met de methodologieën van de beleggingsbeheerder.

Als een bedrijf momenteel geen geloofwaardige transitiestrategie heeft, kan de Beleggingsbeheerder er nog steeds in beleggen als het bedrijf blijk geeft van overtuigend ESG-risicobeheer door een ESG-rating van AA of hoger te behalen (rating volgens MSCI – https://www.msci.com/ of gelijkwaardig).

Om de geldigheid van de transitiestrategie te beoordelen, kunnen ook aanvullende criteria worden gehanteerd.

1Hoge koolstofintensiteit verwijst naar de 5% bedrijven met de hoogste uitstoot in West-Europa (zonder het VK) en een marktkapitalisatie van meer dan 1 miljard euro

Emittenten zijn uitgesloten als zij meer dan
  • 10% van hun inkomsten halen uit de winning van teerzanden, Arctische olie en gas, thermische kolen en elektriciteitsopwekking, palmolie of tabak.
  • De Beleggingsbeheerder zal alleen beleggen of blijven beleggen in emittenten die de UNGC-principes schenden als hij vaststelt dat deze op koers liggen om te verbeteren. In dat geval zal de Beleggingsbeheerder met deze emittenten in gesprek gaan gedurende een periode van 24 maanden vanaf een “fail”-rating. Als de emittent na deze periode de UNGC-principes nog steeds niet naleeft, zal de Beleggingsbeheerder desinvesteringen doen en zullen er screenings worden toegepast om de emittent uit te sluiten.
  • Bedrijfsbrede uitsluitingsbeleid, dat controversiële wapens omvat.
  • De Beleggingsbeheerder kan beleggen in emittenten met een hoge koolstofintensiteit1 (behalve emittenten die uitgesloten zijn op basis van het bovenstaande) als is vastgesteld dat deze emittenten een geloofwaardige transitiestrategie hebben, op basis van de eigen methodologie die hieronder wordt beschreven, of voldoen aan de alternatieve criteria van de Beleggingsbeheerder wat betreft engagement of ESG-rating.
  • Overeenkomstig de eigen methodologie van de beleggingsbeheerder wordt een transitiestrategie van een onderneming slechts geloofwaardig geacht als die minstens een van de volgende elementen bevat:
    • Een wetenschappelijk onderbouwde emissiedoelstelling of een geverifieerde toezegging om een wetenschappelijk onderbouwde emissiedoelstelling vast te stellen (goedgekeurd of geverifieerd door SBT (https://sciencebasedtargets.org of gelijkwaardig); of
    • In het specifieke geval van de luchtvaartsector, aanzienlijke investeringen in de vliegtuigvloot om de koolstofuitstoot terug te dringen (dus met het oog op een jongere vloot dan gemiddeld); of
    • het engagement om 30% van de toekomstige bruto-investeringen en/of zijn onderzoek en ontwikkeling toe te wijzen aan projecten die gericht zijn op duurzaamheid, in overeenstemming met de methodologieën van de beleggingsbeheerder.

Als een bedrijf momenteel geen geloofwaardige transitiestrategie heeft, kan de Beleggingsbeheerder er nog steeds in beleggen als het bedrijf blijk geeft van overtuigend ESG-risicobeheer door een ESG-rating van AA of hoger te behalen (rating volgens MSCI – https://www.msci.com/ of gelijkwaardig).

Om de geldigheid van de transitiestrategie te beoordelen, kunnen ook aanvullende criteria worden gehanteerd.

1Hoge koolstofintensiteit verwijst naar de 5% van de bedrijven met de hoogste uitstoot in West-Europa (inclusief het UK) die een marktkapitalisatie van meer dan EUR 1 miljard hebben.

Duurzame beleggingen 10% 10%
Voornaamste nadelige gevolgen
BNI Hoe wordt ermee rekening gehouden?
Broeikasgasemissies Uitsluitende screenings
Koolstofvoetafdruk Uitsluitende screenings
BKG-intensiteit van ondernemingen waarin wordt geïnvesteerd Uitsluitende screenings
Blootstelling aan bedrijven die actief zijn in fossiele brandstof Uitsluitende screenings
Activiteiten die een negatieve invloed hebben op gebieden met een kwetsbare biodiversiteit Uitsluitende screenings
Blootstelling aan controversiële wapens Uitsluitende screenings
Schendingen van de UNGC en de OESO Betrokkenheid bij overtredende emittenten
BNI Hoe wordt ermee rekening gehouden?
Broeikasgasemissies Uitsluitende screenings
Koolstofvoetafdruk Uitsluitende screenings
BKG-intensiteit van ondernemingen waarin wordt geïnvesteerd Uitsluitende screenings
Blootstelling aan bedrijven die actief zijn in fossiele brandstof Uitsluitende screenings
Activiteiten die een negatieve invloed hebben op gebieden met een kwetsbare biodiversiteit Uitsluitende screenings
Blootstelling aan controversiële wapens Uitsluitende screenings
Schendingen van de UNGC en de OESO Betrokkenheid bij overtredende emittenten
ESG-Assetallocatie 85% - Afgestemd op E/S-kenmerken
  • 10% Duurzaam (andere milieugerelateerde en sociale thema's)
  • 75% Overige E/S-kenmerken

15% - Overig
85% - Afgestemd op E/S-kenmerken
  • 10% Duurzaam (andere milieugerelateerde en sociale thema's)
  • 75% Overige E/S-kenmerken

15% - Overig
ESG-derivaten N.v.t. N.v.t.
Profiel van de typische belegger Een typische belegger zal in dit Fonds beleggen met het oog op kapitaalgroei door te beleggen in de Europese aandelenmarkten (inclusief het VK). Beleggers moeten ervoor zorgen dat zij de risico's van het fonds begrijpen, beoordelen of het risiconiveau van het essentiële-informatiedocument (EID) past bij hun risicotolerantie en accepteren dat er sprake kan zijn van verlies. Beleggers in het Fonds wordt geadviseerd om hun geld te beleggen op de middellange tot lange termijn. Een typische belegger zal in dit Fonds beleggen om te streven naar een combinatie van kapitaal- en inkomstenrendement door te beleggen in pan-Europese aandelenmarkten. Beleggers moeten er zeker van zijn dat ze de risico's van het fonds begrijpen en dat de synthetische risico-indicator van het fonds past bij hun eigen risicotolerantie (raadpleeg daarvoor het Essentiële-informatiedocument). Beleggers in het Fonds moeten van plan zijn hun geld minstens 5 jaar te beleggen. Het Fonds is niet geschikt voor beleggers die geen kapitaalverlies kunnen tolereren.
Inschrijvingen en terugbetalingen
Basisvaluta EUR EUR
Business Day Een Luxemburgse bankwerkdag, tenzij anders vermeld. Een Luxemburgse bankwerkdag, tenzij anders vermeld.
Handelsdag

Voor een transactie die vóór de sluitingstijd op een werkdag wordt geplaatst, is de transactiedag die werkdag; voor een transactie die na de sluitingstijd op een werkdag wordt geplaatst, is de transactiedag de volgende werkdag, mits de betreffende werkdag in beide gevallen niet valt op:

  1. een dag waarop de handel is opgeschort in de omstandigheden beschreven in het onderdeel ‘Possible Deferral or Suspension of Redemptions’ van dit Prospectus, in welk geval de Handelsdag de Werkdag zal zijn waarop de handel opnieuw wordt begonnen; of
  2. Een dag waarvan de Beheermaatschappij heeft besloten dat dit een niet-handelsdag voor de desbetreffende fondsen is, in het belang van de aandeelhouders (bijv. als een aanzienlijk deel van een fondsportefeuille blootgesteld wordt aan beperkte of opgeschorte handel vanwege (een) officiële feestdag(en) in de relevante markt(en) of om andere belangrijke redenen). In dat geval is de Transactiedag de Werkdag onmiddellijk na de betreffende dag zonder transacties.

Het overzicht van de verwachte niet-handelsdagen is beschikbaar op www.janushenderson.com en wordt ten minste tweemaal per jaar bijgewerkt, en voorafgaand aan de relevante niet-handelsdagen vermeld in het overzicht. Dit schema kan echter ook van tijd tot tijd worden bijgewerkt als er zich buitengewone omstandigheden voordoen ten aanzien van (een) specifiek(e) fonds(en) als de Beheermaatschappij meent dat dit in het belang van de Aandeelhouders van het/de relevante fonds(en) is.

Voor een transactie die vóór de sluitingstijd op een werkdag wordt geplaatst, is de transactiedag die werkdag; voor een transactie die na de sluitingstijd op een werkdag wordt geplaatst, is de transactiedag de volgende werkdag, mits de betreffende werkdag in beide gevallen niet valt op:

  1. een dag waarop de handel is opgeschort in de omstandigheden beschreven in het onderdeel 'Buying, Redeeming, Switching and Transferring Shares' van dit Prospectus, in welk geval de Verhandelingsdag de Werkdag zal zijn waarop de handel weer is hervat; of
  2. Een dag waarvan de Beheermaatschappij heeft besloten dat dit een niet-handelsdag voor de desbetreffende fondsen is, in het belang van de aandeelhouders (bijv. als een aanzienlijk deel van een fondsportefeuille blootgesteld wordt aan beperkte of opgeschorte handel vanwege (een) officiële feestdag(en) in de relevante markt(en) of om andere belangrijke redenen). In dat geval is de Transactiedag de Werkdag onmiddellijk na de betreffende dag zonder transacties.

Het overzicht van de verwachte niet-handelsdagen is beschikbaar op www.janushenderson.com en wordt minstens twee keer per jaar bijgewerkt, en voorafgaand aan de relevante niet-handelsdagen vermeld in het overzicht. Echter, het schema kan ook van tijd tot tijd worden bijgewerkt als er zich buitengewone omstandigheden voordoen ten aanzien van (een) specifiek(e) fonds(en), als de Beheermaatschappij meent dat dit in het belang van de Aandeelhouders van het/de relevante fonds(en) is.

Handelsafsluiting 13.00 uur CET op elke handelsdag 15.00 uur MET op elke Beleggingsdag.
Peildatum 16.00 uur (CET) 23.59 uur (CET)
Afwikkelingstermijn inschrijving T + 3 (alle participatieklassen) T + 3 (alle participatieklassen)
Afwikkelingsperiode inkoop T + 3 (alle participatieklassen) T + 3 (alle participatieklassen)
tarievenstructuur
Instapkosten N.v.t. (volgens het prospectus) Tot 5% van het totale belegde bedrag op:
  • Klasse A
  • Klasse H
  • Klasse I
  • Klasse G
  • Klasse X
  • Klasse F
  • Klasse C
  • Klasse Z
Handelskosten 1% van het brutobedrag dat wordt teruggekocht bij de terugkoop van aandelen van elke aandelenklasse die tot 90 kalenderdagen na de aankoop van die aandelen worden teruggekocht. Aandeelhouders dienen zich ervan bewust te zijn dat als zij aandelen in de Vennootschap hebben ingeschreven in de laatste 90 kalenderdagen vanaf de dag van inkoop, er zo'n transactievergoeding kan gelden, ondanks het feit dat sommige van hun aandelen meer dan 90 kalenderdagen geleden zijn ingeschreven. N.v.t.
Omwisselvergoeding maximaal 1% van het bruto bedrag dat wordt overgeschakeld tussen fondsen N.v.t.
Distributiekosten Klas X – 0,60% N.v.t.
Servicetoeslag van de aandelenklasse N.v.t. Klasse X - 0,50%
Servicekosten voor aandeelhouders
Klasse A 0,50%
Klasse H 0,30%
Klasse F 0,50%
Klasse X 0,50%
N.v.t.
Beheerkosten/Jaarlijkse beheerkosten
Klasse A 1,20%
Klasse H 0,60%
Klasse I 1,00%
Klasse G 0,70%
Klasse X 1,20%
Klasse F 0,40%
Klasse C 1,20%
Klasse R 1,75%
Klasse Z 0,00%
Klasse A 1,50%
Klasse H 0,75%
Klasse I 1,00%
Klasse G 0,50%
Klasse X 1,50%
Klasse F 0,85%
Klasse C Momenteel geen aandelenklasse beschikbaar
Klasse R Momenteel geen aandelenklasse beschikbaar
Klasse Z 0,00%
Kosten voor lopende rekening

(Het fonds dat in het andere fonds zal opgaan per 31 dec 25 halfjaarverslag;

Ontvangend Fonds per 31 maart 2026 halfjaarverslag en -cijfers)

Klasse A 1,90%
Klasse H 1,01% - 1,12%
Klasse I 1,00%
Klasse G 0,70%
Klasse X 2,50%
Klasse F 1.10%
Klasse C 1,20%
Klasse R 1,95%
Klasse Z 0,06%
Klasse A 1,65%
Klasse H 0,90%
Klasse I 1,04% - 1,09%
Klasse G 0,54% - 0,59%
Klasse X 2,15%
Klasse F 1,00%
Klasse C Momenteel geen aandelenklasse beschikbaar
Klasse R Momenteel geen aandelenklasse beschikbaar
Klasse Z 0,04%
Overige informatie
Maatschappelijke zetel 78, Avenue de la Liberté
L-1930 Luxemburg
78, Avenue de la Liberté
L-1930 Luxemburg
Einde van het boekjaar 30 juni 30 september
Halfjaarrekening 31 december 31 maart
Overnemende en overgenomen aandelenklassen
Op de Fusiedatum worden Aandeelhouders die in het Samengaande Fonds achterblijven, overgeschakeld naar het Ontvangende Fonds. U ontvangt aandelen van een gelijkwaardige vervangende aandelencategorie in het Ontvangende Fonds, zoals hieronder vermeld: -
Janus Henderson Horizon Pan European Mid- en Large-Cap Fonds (Fuserend Fonds) Janus Henderson Pan European Fund (Ontvangende fonds)
Naam aandelenklasse BSN AMC OCF Naam aandelenklasse ISIN AMC OCF
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund A1 EUR LU0503932591 1,20% 1,90% Janus Henderson Pan European Fund A1 EUR LU3435763159 1,50% 1,65% (schatting)
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund A2 EUR LU0503932328 1,20% 1,90% Janus Henderson Pan European Fund A2 EUR LU0201075453 1,50% 1,65%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund A2 HUSD LU2660304283 1,20% 1,90% Janus Henderson Pan European Fund A2 HUSD LU1041547941 1,50% 1,65%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund A2 SGD LU2660381604 1,20% 1,90% Janus Henderson Pan European Fund A2 SGD LU3435763233 1,50% 1,65% (schatting)
Janus Henderson Horizon Pan-Europese Mid- en Large-Caps Fonds A2 USD LU0506199156 1,20% 1,90% Janus Henderson Pan European Fund A2 USD LU2401589812 1,50% 1,65%
Janus Henderson Horizon Pan-Europees Mid & Large Cap Fund F2 HUSD LU2660304796 0,40% 1.10% Janus Henderson Pan European Fund F2 HUSD LU2589257422 0,85% 1,00%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fonds F2 USD LU2660381786 0,40% 1.10% Janus Henderson Pan European Fund F2 USD LU2589257349 0,85% 1,00%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund G2 EUR LU2660304879 0,70% 0,70% Janus Henderson Pan European Fund G2 EUR LU1136954127 0,50% 0.59%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid en Large Cap Fund H1 EUR LU0976556695 0,60% 1,09% Janus Henderson Pan European Fund H1 EUR LU3435763316 0,75% 0,90% (schatting)
Janus Henderson Horizon Pan Europees Mid en Large Cap Fonds H2 EUR LU1678961621 0,60% 1.10% Janus Henderson Pan European Fund H2 EUR LU1276832125 0,75% 0,90%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund H2 HUSD LU2660304952 0,60% 1,01% Janus Henderson Pan European Fund H2 HUSD LU1321015403 0,75% 0,90%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund H2 USD LU2660381943 0,60% 1.12% Janus Henderson Pan European Fund H2 USD LU3435763589 0,75% 0,90% (schatting)
Janus Henderson Horizon Pan Europees Middelgrote en grote ondernemingen Fonds I2 EUR LU0503932674 1,00% 1,00% Janus Henderson Pan European Fund I2 EUR LU0113993041 1,00% 1,09%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund I2 HUSD LU2660305090 1,00% 1,00% Janus Henderson Pan European Fund I2 HUSD LU0953999082 1,00% 1,09%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund I2 USD LU0506199586 1,00% 1,00% Janus Henderson Pan European Fund I2 USD LU3435763662 1,00% 1,09% (geschat)
Janus Henderson Horizon Pan-Europese Mid & Large Cap Fonds R1 EUR LU0504465815 1,75% 1,95% Janus Henderson Pan European Fund A1 EUR LU3435763159 1,50% 1,65% (schatting)
Janus Henderson Horizon Pan-Europees Mid- en Largecapfonds R1 HUSD LU0506436111 1,75% 1,95% Janus Henderson Pan European Fund A1 HUSD LU3435763746 1,50% 1,65% (schatting)
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund X2 EUR LU0503932831 1,20% 2,50% Janus Henderson Pan European Fund X2 EUR LU0135928025 1,50% 2,15%
Janus Henderson Horizon Pan European Mid and Large Cap Fund X2 HUSD LU2660305173 1,20% 2,50% Janus Henderson Pan European Fund X2 HUSD LU2725961234 1,50% 2,15%
Janus Henderson Horizon Paneuropees Mid- en Large Cap Fonds Z2 EUR LU2660305256 0,00% 0,06% Janus Henderson Pan European Fund Z2 EUR LU2584112341 0,00% 0,04%

Pan European Fund

Voor beleggers die rendement zoeken uit een portefeuille van voornamelijk grote Europese bedrijven (incl. (VK) gemengd naar stijl.